Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto on yksittäisen seurakunnan ylin päättävä elin, johon jäsenet valitaan joka neljäs vuosi järjestettävissä seurakuntavaaleissa. Kirkkovaltuuston koko riippuu seurakunnan koosta. Asikkalan seurakunnan kirkkovaltuuston toimikaudelle 2019-2022 valittiin 19 jäsentä. Kirkkovaltuuston puheenjohtajana toimii Arto Mielonen ja varapuheenjohtajana Riitta Kuituniemi. Kirkkovaltuuston sihteerinä toimii talouspäällikkö Pinja Halme.

Kirkkovaltuusto 2019-2022

Puheenjohtaja Mielonen Arto  arto.mielonen@phnet.fi 040 5545 747
Varapuheenjohtaja Kuituniemi Riitta                             niekku (at) hotmail.com     044 5994 511
Jäsen Anttila Raimo raimo.a.anttila (at) gmail.com 040 0492 122
Jäsen Breilin Oskar o_breilin (at) hotmail.com 040 5569 506           
Jäsen Ikäläinen Mikko mikko.k.ikalainen@gmail.com  
Jäsen Jokinen Kaarina kaarina.jokinen@phnet.fi  
Jäsen Kallio Kari kariha.kallio@gmail.com 040 9635 170
Jäsen Kiljunen Markku markkunt.kiljunen (at) gmail.com  044 0709 554 
Jäsen Koivisto Leena lkoivisto@dnainternet.fi 040 0795 250
Jäsen Koivisto Marja marja.koivisto71@gmail.com 044 5410 238
Jäsen Kolsi Sari sari.kolsi (at) gmail.com 044 7772 797
Jäsen Leppälä Veikko veikko.leppala (at) phnet.fi  044 5048 687    
Jäsen Mattila Yrjö  yrikmattila (at) gmail.com 040 7154 166
Jäsen Mattsson Jukka  jukka.mattsson@outlook.com 050 587 0751
Jäsen Palokangas-Viitanen Merja merja.palokangas (at) phnet.fi  

040 718 6532 

                                         

Jäsen Riihelä Taavi taavi.riihela@gmail.com  
Jäsen Riihilahti Saara riihilahti.saara (at) gmail.com 0400 751 492 
Jäsen Seppälä Anneli anneli_seppala (at) hotmail.com 040 532 9913 
Jäsen Upola Seija seija.upola (at) luukku.com  041 443 5083
Varajäsen Kantola Päivi paivi.kanto@gmail.com  
Varajäsen Helminen Paula paula_helminen@hotmail.com  
Varajäsen Ruoho Raija raija.ruoho@pp.net.fi  
Varajäsen Varjola Veera veera.varjola@outlook.com