Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto on yksittäisen seurakunnan ylin päättävä elin, johon jäsenet valitaan joka neljäs vuosi järjestettävissä seurakuntavaaleissa. Kirkkovaltuuston koko riippuu seurakunnan koosta. Asikkalan seurakunnan kirkkovaltuuston toimikaudelle 2023 - 2026 valittiin 19 jäsentä. Kirkkovaltuuston puheenjohtajana vlitaan 18.1.2023 kokouksessa. Kirkkovaltuuston sihteerinä toimii talouspäällikkö Martti Komu (martti.komu(at)evl.fi).

Kirkkovaltuuston  jäsenet 2023 - 2026

Kirkkovaltuuston puheenjohtaja 

 

 

 

 

Palokangas-Viitanen

Merja

merja.palokangas@phnet.fi

Kurratie 5

17200

Vääksy

040 718 6532

Kirkkovaltuuston puheenjohtaja 

Kuituniemi

Riitta

niekku@hotmail.com

Siltavoudintie 1 A 3

17200

Vääksy

044 599 4511

Anttila

Raimo

raimo.a.anttila@gmail.com

Vesivehmaantie 407

17130

Vesivehmaa

040 049 2122

Jokinen

Kaarina

kaarina.jokinen@phnet.fi

Somerontie 92

17240

Kalkkinen

044 989 4497

Kallio

Kari

kariha.kallio@gmail.com

Aniantie 21 A 13

17200

Vääksy

040 963 5170

Kantola

Päivi

paivi.kant@gmail.com

Murikkapolku 1

17200

Vääksy

040 593 0723

Kiljunen

Markku

markkunt.kiljunen@gmail.com

Kirkolantie 82

17450

Iso-Äiniö

044 0709 554

Koivisto

Marja

marja.koivisto71@gmail.com

Hympyläntie 6

17200

Vääksy

044 541 0238

Korkeamäki

Leena

korkeamakileeba@gmail.com

Lehtolankuja 3B 6

17200

Vääksy

040 574 1775

Kumpulainen

Leo

leiotapio69@gmail.com

Kalminharjuntie 53

17430

Kurhila

050 495 4945

Laukkanen

Kari

kari.j.laukkanen@gmail.com

Rantatie 601

17200

Vääksy

040 091 3622

Mattila

Yrjö

yrikmattila@gmail.com

Koukkutie 4

17200

Vääksy

040 715 4166

Mattsson

Jukka

jukka.mattsson@outlook.com

Hilliläntie 141

17430

Kurhila

050 587 0751

Rantakangas

Leena

oivalluttaja@gmail.com

Kanavatie 13

17200

Vääksy

041 445 0075

Riihelä

Taavi

taavi.riihela@gmail.com

Onalintie 142

17240

Kalkkinen

045 866 5286

Riihilahti

Saara

riihilahti.saara@gmail.com

Ylärinteentie 17

17200

Vääksy

040 0751 492

Seppälä

Anneli

anneli_seppala@hotmail.com

Siiantie 102

17430

Kurhila

040 532 9913

Upola

Seija

seija.upola@lh.asikkala.fi

Muikkulantie 87

17130

Vesivehmaa

041 443 5083

Vuorio

Markku

kuusiaita179@outlook.com

Kurhilantie 179

17200

Vääksy

044 561 4660

             

Varalla

           

Niemelä

Heikki

heikkiniemela2@gmail.com

Kortteentie 2

17200

Vääksy

044 069 8246

Tornio

Eija

eija.tornio@gmail.com

Rutalahdentie 1323

17150

Urajärvi

040 575 5569

Siivonen

Hannu

hannu.siivonen@gmail.com

Vähimaantie 46

17440

Vähimaa

041 503 1735

Helminen

Eero

eerohelminen57@gmail.com

Saarensalmentie 6

17200

Vääksy

040 541 2838

Silvo

Petri

petri.silvo@gmail.com

Aniantie 21 C 55

17200

Vääksy

045 248 9080

Jänisniemi-Honkala

Mari

marti.janisniemi@phnet.fi

Myllykseläntie 156

17450

Iso-Äiniö

044 258 3764

Vuoristo-Mikkola

Terhi

terhi.vuoristo-mikkola@outlook.com

Kivirinteentie 25 A

17200

Vääksy

040 072 8565

Kirkkovaltuuston kokouspöytäkirjat

Pöytäkirjan liitteitä ei jatkossa julkaista seurakunnan kotisivuilla. lisätietoja voi tiedustella esittelijältä ja valmistelijalta.

 

Vuosi 2024

Kokous KV 01/ 29.5.2024

Kokous KV 02/ 25.9.2024

Kokous KV 03/ 16.12.2024 

 

 

Vuosi 2023

Kokous KV 01/ 18.1.2023 

Kokous KV 02/ 24.5.2023

Kokous KV 03/ 27.9.2023 

Kokous KV 04/ 5.12.2023

 

Vuosi 2022

Kokous KV 01/ 16.3.2022

Kokous KV 02/ 24.5.2022

Kokous KV 03/ 14.9.2022

Kokous KV 04/ 21.12.2022